Tri vjet nga konflikti i armatosur në Kumanovë - Bota Sot
Tri vjet nga konflikti i armatosur në Kumanovë

Kumanova

Tri vjet nga konflikti i armatosur në Kumanovë

Më: 9 maj 2018 Në ora: 07:17
Kumanovë

Sot janë bërë tri vjet që nga konflikti i armatosur në Lagje të Trimave në Kumanovë.

Ende mbeten shumë dilema të pa sqaruara për këtë rast që ndodhi pikërisht më 9 dhe 10 maj 2015.

Në luftimet e zhvilluara për dy ditë, jetën kanë humbur 18 persona, 10 nga grupi i armatosur i shqiptarëve të cilët ishin kryesisht ish-pjesëtar të UÇK-së dhe 8 policë, në mesin e të cilëve ishte edhe një shqiptar.

Gjatë këtij aksioni janë arrestuar 37 persona, shumica shtetas të Kosovës, të cilët janë akuzuar për terrorizëm. 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...