Pas vërshimeve, evakuohen disa familje në Mitrovicë, në mesin e tyre edhe fëmijë

Mitrovica

Pas vërshimeve, evakuohen disa familje në Mitrovicë, në mesin e tyre edhe fëmijë

Më: 12 janar 2021 Në ora: 14:00
Foto nga vendi i ngjarjes

Reshjet e shumta të shiut si dhe shkrirja e borës gjatë ditëve të fundit shkaktoi dëme të mëdha.

Vërshimet e shumta anembanë vendit bënë që shumë familje të dëmtohen dhe kësisoj t’u duhet ndihmë për evakuim.

Gjatë ditës së sotme klubi i zhytjes ‘’Trepça’’ ka ndihmuar familjarë të shumtë që të evakuohen.

Në mesin e atyre që u ndihmuan pati edhe fëmijë.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat