Në Mitrovicë janë nënshkruar kontrata për investime në Parkun Industrial

Mitrovica

Në Mitrovicë janë nënshkruar kontrata për investime në Parkun Industrial

Nga: A.SH Më: 31 mars 2021 Në ora: 21:51
Foto nga takimi

Në Mitrovicë, kryetari Agim Bahtiri ka bërë të ditur se ka kontratat me katër përfaqësues të bizneseve për investime në Parkun Industrial për dhënien e parcelave dhe fillimin e investimeve në fshatin Frashër të Mitrovicës.

Sipas tij, ata kanë prezantuar planin ku do të bëhen investime, vlera e të cilave arrin në 2 milionë e 524 mijë euro.

Postimi në Facebook:

Dje, nënshkruam kontratat me katër përfaqësues të bizneseve për investime në Parkun Industrial për dhënien e parcelave dhe fillimin e investimeve në fshatin Frashër të Mitrovicës, ku këtyre bizneseve i’u mundësohet shfrytëzimi i pronës komunale falas në periudhën kohore prej 99 vjetësh.

Biznesmenët kanë prezantuar planin ku do të bëhen investime, vlera e të cilave arrin në 2 milionë e 524 mijë euro, dhe të cilat sigurojnë 147 vendeve të reja të punës.

AB

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat