Sondazhi për Mitrovicën, kush do ta fitojë garën e 17 tetorit?

Mitrovica

Sondazhi për Mitrovicën, kush do ta fitojë garën e 17 tetorit?

Më: 12 tetor 2021 Në ora: 17:17
Agim Bahtiri, Bedri Hamza dhe Armend Agolli

Sondazhi i realizuar nga Qendra për Hulumtime Sociale, Ekonomike dhe Politike “Alternativa”, observator i matjeve të opinionit publik, i realizuar këtë fundjavë, e nxjerr fitues pa balotazh Agim Bahtirin, kandidat i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV).

Sondazhi është realizuar me 1066 respondentë dhe mostra është stratifikuar dy herë për të arritur një saktësi të rezultatit prej +-3% dhe besueshmëri të mostrës prej 98%.

Më saktësisht, Agim Bahtiri i prinë listës me 57.88%, i ndjekur nga kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Bedri Hamza me 35.27%, ndërsa i treti radhitet Armend Agolli nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) me 6.85%.

Sipas KQZ-së, numri i qytetarëve me të drejtë vote në Mitrovicë është 78 mijë e 456.

Për më shumë, shihni detajet e tjera të sondazhit:

Image
Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat