Komuna e Mitrovicës fituese e vendit të parë nga Granti i Performancës për “Mjedis të Pastër”

Mitrovica

Komuna e Mitrovicës fituese e vendit të parë nga Granti i Performancës për “Mjedis të Pastër”

Më: 19 nëntor 2021 Në ora: 13:40
Komuna e Mitrovicës

Komuna e Mitrovicës, është radhitur në vendin e parë në nivel të Kosovës me gjithsej 74 pikë për performancën më të mirë në kuadër të Grantit të Përformancës – Mjedisi i Pastër duke u shpërblyer me grant në vlerë prej 267.754.00 euro.

Njoftimi:

Ky grant është ndarë për komunat të cilat u janë̈ nënshtruar tri kritereve të qasjes si dhe janë vlerësuar për tre indikatorë të qeverisjes së mirë, të nxjerra nga sistemi i menaxhimit të përformancës komunale në MAPL si dhe tetë indikatorë̈ të menaxhimit të mbeturinave të nxjerra nga Agjencioni për Mbrojtje të Mjedisit të Kosovës në MMPHI.

Image
Letra

Komuna e Mitrovicës falënderon të gjithë stafin e komunës dhe bashkëpunëtorët e tjerë të cilët me punën dhe përkushtimin e tyre po kontribuojnë për sigurimin e një mjedisi sa më të pastër për qytetarët e Mitrovicës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat