Drejtoria e Shëndetësisë do të rrisë bashkëpunimin me Kryqin e Kuq - Dega në Mitrovicë

Mitrovica

Drejtoria e Shëndetësisë do të rrisë bashkëpunimin me Kryqin e Kuq - Dega në Mitrovicë

Më: 11 shkurt 2022 Në ora: 10:14
Pamje nga takimi

Drejtori i Drejtorisë për Shëndetësi Dr.Fahri Shabani, ka pritur në takim Udhëheqësit e Kryqit të Kuq-Dega në Mitrovicë, Gazmend Asllani dhe Remzi Pllana.

Zyrtarët e Kryqit të Kuq fillimisht uruan drejtorin për detyrën e re si dhe shprehen gatishmërinë e tyre për vazhdimin dhe fuqizimin e bashkëpunimit në mes të Kryqit të Kuq të Kosovës -Dega në Mitrovicë, Drejtorisë për Shëndetësi si dhe institucioneve të Kujdesit Parësor Shëndetësor të Mitrovicës.

Me këtë rast, drejtori Shabani shprehu falënderimin e tij për kontributin dhe aktivitetet e Kryqit të Kuq - Dega në Mitrovicë të realizuara në bashkëpunim me Kujdesin Parësor Shëndetësor në Mitrovicën e sidomos për kontributin që Kryqi i Kuq-Dega në Mitrovicë ka dhënë gjatë procesit të vaksinimit me vaksinat Anti-Covid 19.

Në këtë takim u shpreh vullneti dhe gatishmëria e dyanshme për vazhdimin e bashkëpunimin në të ardhmen.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat