Dyshohet se falsifikoi diplomën e shkollës së mesme, arrestohet një person në Mitrovicë

Mitrovica

Dyshohet se falsifikoi diplomën e shkollës së mesme, arrestohet një person në Mitrovicë

Më: 9 mars 2022 Në ora: 10:24
Foto ilustrim

Dyshohet se falsifikoi diplomën e shkollës së mesme, arrestohet një person në Mitrovicë

Një person është arrestuar në Mitrovicë nën dyshimin se e ka falsifikuar diplomën e shkollës së mesme.

I dyshuari pas intervistimit nga prokurori është liruar në procedurë të rregullt.

“Rr. Mbretëresha Teutë, Mitrovicë Jug 01.03.2022 – 09:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull  kosovar, pasi që dyshohet se ka falsifikuar diplomën e shkollës së mesme. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat