Kuvendi i Mitrovicës blen karrige lëvizëse, shpenzon qindra euro për to

Mitrovica

Kuvendi i Mitrovicës blen karrige lëvizëse, shpenzon qindra euro për to

Më: 18 prill 2022 Në ora: 18:41
Foto ilustrim

Kuvendi Komunal i Mitrovicës ka shpallur tender në vlerë prej 800 euro për furnizim me karrige lëvizëse.

Në njoftimin e publikuar në faqen zyrtare të Prokurimit Publik thuhet se këto karrige duhet të jenë edhe me mundësi ulje dhe ngritje, si dhe të kenë mbështetëse për duar. Poashtu kërkohet që karriget të jenë të ngjyrës së zezë.

Furnizim me karrika lëvizse për zyre me rrota, me mundësi ulje -ngritje, me mbështetse për duar, ngjyr e zezë shifra 91.31”, thuhet në njoftimin për nënshkrimin e kontratës.

Kontrata i është dhënë kompanisë “Mobelland” për çmimin prej 797 euro.

Nënshkrimi i saj është bërë me 15 prill 2022.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat