Vdes biznesmeni i njohur nga Mitrovica

Mitrovica

Vdes biznesmeni i njohur nga Mitrovica

Më: 14 maj 2022 Në ora: 11:55
Bexhet Uka

Ka vdekur njëri nga biznesmenët më të suksesshëm në Mitrovicë, Bexhet Uka.

I ndjeri ka qenë pronari i kompanisë së njohur “Uka Izolim”.

Uka ka qenë i njohur si një kontribues i madh dhe shumë i dashur për punëtorët, pasi ka pasur një afërsi të madhe me ta.

Kompania e tij, pas suksesit në Evropë kishte shtrirë veprimtarin e saj edhe në qytetin e Mitrovicës, ndërsa me shumë sukses tani operon në gjithë vendin.

Familja Uka vije nga fshati Selac i Komunës së Mitrovicës, dhe njihet si një familje e respektuar.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat