Vdes biznesmeni i njohur nga Mitrovica

Mitrovica

Vdes biznesmeni i njohur nga Mitrovica

Më: 14 maj 2022 Në ora: 11:55
Bexhet Uka

Ka vdekur njëri nga biznesmenët më të suksesshëm në Mitrovicë, Bexhet Uka.

I ndjeri ka qenë pronari i kompanisë së njohur “Uka Izolim”.

Uka ka qenë i njohur si një kontribues i madh dhe shumë i dashur për punëtorët, pasi ka pasur një afërsi të madhe me ta.

Kompania e tij, pas suksesit në Evropë kishte shtrirë veprimtarin e saj edhe në qytetin e Mitrovicës, ndërsa me shumë sukses tani operon në gjithë vendin.

Familja Uka vije nga fshati Selac i Komunës së Mitrovicës, dhe njihet si një familje e respektuar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat