Qazim Nimani zgjidhet kryetar i AAK-së në Mitrovicë, Haradinaj: Është i aftë t’ia ofrojë qytetit zhvillimin që meriton

Mitrovica

Qazim Nimani zgjidhet kryetar i AAK-së në Mitrovicë, Haradinaj: Është i aftë t’ia ofrojë qytetit zhvillimin që meriton

Më: 19 maj 2023 Në ora: 19:53
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj dhe Qazim Nimani

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka bërë të ditur se Qazim Nimani do të jetë kryetar i degës së kësaj partie në Mitrovicë.

Ai, në takim me Nimanin folën për aktualitetin politik në vend, por edhe zhvillimet e degës së AAK-së në Mitrovicë.

“Z. Nimani, mori besimin e kolegëve që nga sot e tutje të jetë kryetar i degës së AAK-së në këtë qytet.

Bazuar në të kaluarën e pasur të z. Nimani, jam i bindur që nën udhëheqjen e tij, Aleanca do të krijojë një bazë të qëndrueshme, e aftë që Mitrovicës t’ia ofrojë zhvillimin dhe suksesin që e meriton”, shkroi Haradinaj.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat