Ministria e Infrastrukturës të hënën nis punimet për ndërtimin e rrugës nacionale Milloshevë-Mitrovicë - Bota Sot
Ministria e Infrastrukturës të hënën nis punimet për ndërtimin e rrugës nacionale Milloshevë-Mitrovicë

Mitrovica

E shtunë, 20 tetor 2018

Ministria e Infrastrukturës të hënën nis punimet për ndërtimin e rrugës nacionale Milloshevë-Mitrovicë

Më: 11 maj 2018 Në ora: 16:39
Ministria e Infrastrukturës

Ministria e Infrastrukturës ka njoftuar se të hënën do të fillojnë punimet për ndërtimin e rrugës nacionale M2, Milloshevë- Mitrovicë”, “Rruga e Tre Heronjve Zahir Pajaziti, Hakif Zejnullahu dhe Edmond Hoxha”.

Sipas njoftimit, thuhet se me fillim në ora 09:00, Ministria e Infrastrukturës nën udhëheqjen e ministrit Pal Lekaj, do të mbajë ceremoninë e fillimit të punimeve për ndërtimin e rrugës nacionale M2, Milloshevë –Mitrovicë, “Rruga e Tre Heronjve Zahir Pajaziti, Hakif Zejnullahu dhe Edmond Hoxha”, aksi rrugor Smrekovnicë – Gojbule.

Bëhet e ditur se ceremonia e inaugurimit të punimeve do të mbahet në fshatin Gojbule, të hënën, me datën 14 maj 2018, me fillim nga ora 09:00.

Në këtë ngjarje do të marrin pjesë personalitete të larta të institucioneve shtetërore.

Dikasteri i Lekajt fton median që të marrin pjesë në këtë aktivitet të rëndësishëm për qytetarët e vendit tonë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test