Tmerr në ajër, copëtohet motori i avionit - Bota Sot
Tmerr në ajër, copëtohet motori i avionit

Ndryshe

Tmerr në ajër, copëtohet motori i avionit

Më: 5 mars 2018 Në ora: 11:30
Në pamjet tronditëse, një pjesë e motorit të prishur është parë teksa varej dhe ka pasur pretendime për tym nga udhëtarët e shqetësuar menjëherë pas ngritjes nga Bishkek.

Një avion pasagjerësh u detyrua të kryejë një ulje emergjence pasi një nga motorët e tij shpërtheu vetëm gjysmë ore pas ngritjes.

Në pamjet tronditëse, një pjesë e motorit të prishur është parë teksa varej dhe ka pasur pretendime për tym nga udhëtarët e shqetësuar menjëherë pas ngritjes nga Bishkek.

Avioni i Tez Jet u kthye në Aeroportin Ndërkombëtar Manas në kryeqytetin e ish-shtetit sovjetik të Kirgistanit pas incidentit alarmues.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test