​Përfundojë panairi i librit në Pejë

Peja

​Përfundojë panairi i librit në Pejë

Më: 15 tetor 2020 Në ora: 12:15
Foto ilustrim

Sipas shtëpive botuese, shitësve të librave dhe vizitorëve, panairi i Pejës është panairi i tretë nga rëndësia pas atij të Prishtinës dhe Tiranës, sepse këtu ka akoma lexues dhe adhurues të librit.

Sipas një njofitmi të komunës, ditët me shi nuk penguan që pjesëmarrësit të ekspozojnë me mira tituj librash e vizitorët të jenë në panair dhe të blejnë libra të preferuar si libra shkollorë, studentorë, romane dhe letërsi shkencore e publicistike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat