Ndërprerje të ujit të pijshëm në ‘Bregun e Diellit’ - Bota Sot
Ndërprerje të ujit të pijshëm në ‘Bregun e Diellit’

Prishtina

Ndërprerje të ujit të pijshëm në ‘Bregun e Diellit’

Më: 10 prill 2019 Në ora: 08:58
Foto ilustrim

Kompania Rajonale e Ujësjellësit ‘Prishtina’ përmes një komunikate për media njofton se për shkak të sigurisë së gypit, janë të detyruar të ndërprejmë furnizimin me ujë të pijshëm për konsumatorët e lagjes ,, Bregu i Diellit ,, në Prishtinë.

“Gjatë orëve të natës së mbrëmshme kemi qenë të detyruar të ndërprejmë furnizimin me ujë të pijshëm në tubacionin me dimatër DN=250 mm në rrugën ,,Gazmend Zajmi,, në Prishtinë”, thuhet në komunikatë.

Theksohet se ‘arsyeja e ndaljes së funksionuari të tubacionit në fjalë, ka qenë mbrojtja dhe siguria e qytetarëve që banojnë në afërsi të shkollës ,, Iliria,, ngase kompani private investuese përgjatë punimeve të tyre kanë ardhë deri në afërsi të gypit të ujësjellësit dhe me intervenimin e policisë së Kosovës dhe Inspekcionit komunal kemi qenë të detyruar të ndalim furnizimin, për të siguruar tubacionin’.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...