Inspektohet rrjeti i ujësjellësit në Prishtinë - Bota Sot
Inspektohet rrjeti i ujësjellësit në Prishtinë

Prishtina

Inspektohet rrjeti i ujësjellësit në Prishtinë

Më: 20 gusht 2019 Në ora: 16:20
Ilustrim

Ekipet e mirëmbajtjes së rrjetit të ujësjellësit janë duke inspektuar linjën teknike në rrjetin e ujësjellësit duke filluar nga lagjja “Arbëria” e deri në lagjen “Dardania” në Prishtinë.

Inspektimi realizohet në dyshimin e bazuar në dëmtim nga disa palë të treta, për të cilat ujësjellësi nuk është informuar me kohë, derisa ende nuk dihen saktësisht shkaqet e defekteve në rrjet.

Pa ujë të pijshëm, nga orët e hershme të ditës së sotme janë katet e larta të ndërtesave të reja në njërën pjesë të  lagjes “Arbëria” dhe “Dardania”.

Derisa të detektohet saktësisht rrjeti, ujësjellësi rajonal Prishtina kërkon mirëkuptim nga konsumatorët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat