Mbyllet Gjimnazi “Ahmet Gashi” në Prishtinë, nxënësit do të vendosen në dy shkolla tjera - Bota Sot
Mbyllet Gjimnazi “Ahmet Gashi” në Prishtinë, nxënësit do të vendosen në dy shkolla tjera

Prishtina

Mbyllet Gjimnazi “Ahmet Gashi” në Prishtinë, nxënësit do të vendosen në dy shkolla tjera

Më: 4 shtator 2019 Në ora: 22:41
Ilustrim

Drejtoria e Arsimit të Komunës së Prishtinës ka vendosur që Gjimnazi “Ahmet Gashi” të mbyllet dhe nxënësit e kësaj shkolle do të vendosen në dy shkolla tjera.

Në rrethojat e oborrit të kësaj shkolle, sonte janë vendosur shiritat, ku ndalohet hyrja e nxënësve në objektin e kësaj shkolle.

KosovaPress mëson se nxënësit e klasës së 10-të të kësaj shkolle do të vendosën në objektin e Shkollës Fillore “Emin Duraku”, kurse klasat e 11-ta dhe të 12-ta do të vendosën në Gjimnazin “Sami Frashëri”.

Mësimi në këtë shkollë është ndërpre, pasi është vlerësuar se objekti i kësaj shkolle se nuk i plotëson kushtet dhe standardet e kërkuara për vijimin e mësimit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat