Një qytetar në Prishtinë ankohet se për dy ditë rresht i erdhi uji i turbullt në çezme

Prishtina

Një qytetar në Prishtinë ankohet se për dy ditë rresht i erdhi uji i turbullt në çezme

Më: 16 mars 2020 Në ora: 00:11
Foto ilustrim

Një qytetar i Prishtinës është ankuar se që dy ditë po i vjen uji i turbullt në rubinetë.

Ai ka thënë se duke ditur pandeminë e coronavirusit që duhet pastruar duart me kujdes, KRU Prishtina duhet ta merr parasysh dhe të kujdeset që qytetarëve t’u vijë uji i pastër.

Rasti ka ndodhur në Veternik.

Ai ka apeluar tek personat kompetent të ndërmarrin masat e duhura që të sanohet problemi.

Po ashtu qytetari në fjalë ka dërguar dhe një video ku shihet teksa rrjedh uji i turbullt nga çezma.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat