Hyrjet e ndërtesave plotë me mbeturina - Bota Sot
Hyrjet e ndërtesave plotë me mbeturina

Prishtina

Hyrjet e ndërtesave plotë me mbeturina

Më: 28 mars 2020 Në ora: 11:23
Pamje nga vendi i ngjarjes

Në shumicën e ndërtesave në lagjen e Muhaxherëve në Prishtinë, ka mbeturina. Njëra nga to gjendet në rrugën “Hamëz Jashari”, ku banoret tash e sa muaj hedhen mbeturinat në garazh.

Era dhe rreziku për ndonjë sëmundje ka bërë pothuajse të pashfrytëzueshme këtë garazh por edhe në ndërtesë. Disa banorë kanë pastruar disa herë, ndërsa, të tjerët vazhdojnë t’i hedhin mbeturinat aty.

Ne po ua sjellim nëpërmjet fotografive dhe videove këtë gjendje. Ndërkohë, në këtë lagje ka edhe mungesë të kontejnerëve kolektivë, ndërsa, ata individual nuk janë sjell kurrë.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat