Zyrtare: Këto janë tre lokacionet e rasteve pozitive në Prishtinë - Bota Sot
Zyrtare: Këto janë tre lokacionet e rasteve pozitive në Prishtinë

Prishtina

Zyrtare: Këto janë tre lokacionet e rasteve pozitive në Prishtinë

Më: 11 prill 2020 Në ora: 22:29

Në Prishtinë sot janë konfirmuar edhe 20 raste pozitive me koronavirus Covid-19.

Drejtori për Shëndetësi në Prishtinë, Dr. Bujar Gashi, ka konfirmuar tre lokacionet ku janë konfirmuar këto raste.

Instituti konfirmon 33 raste të reja me Covid-19 në Kosovë, 20 prej tyre janë në Prishtinë

Eksperti i OBSH-së Merkur Beqiri e paralajmëroi rrezikun që i kanoset Prishtinës nga koronavirusi
“Janë në lokacionet Mati 1, në lagjen Veterrnik rrugës për Gjilan dhe në rrugën ‘Lidhja e Prizrenit’ në brendësi të qytetit të Prishtinës”, ka deklaruar Gashi.

Kujtojmë se pas konfirmimit të këtyre rasteve në kryeqytet, Ministria e Shëndetësisë e ka futur këtë komunë në karantinë.

Gjatë ditës së nesërme do të bëhen të ditura detaje të tjera për kufizimin e lëvizjes dhe kush do të mund të hyjë dhe dal nga Prishtina.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat