Maturantët e “Eqrem Çabej” me video sensibilizuese kundër bullizmit

Prishtina

Maturantët e “Eqrem Çabej” me video sensibilizuese kundër bullizmit

Më: 21 nëntor 2020 Në ora: 18:20
Foto

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare Kundër Bullizimit.

Maturantët e Gjimnazit të Filologjisë “Eqrem Çabej” në Prishtinë kanë punuar një projekt me temën “Bullizmi”.

Me anë të këtij projekti nxënësit kanë për qëllim të bëjmë një ndryshim sa do të vogël, duke dhënë informata se çka është bullizmi dhe si mund ta parandalojmë.

Gjendja pandemike ua ka pamundësuar prezantimin e projektit, por nxënësit kanë arritur ta prezantojnë projektin nëpërmjet një videoje.
 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat