Aktivisti i VV-së: LDK-ja është abc-ja e hajnisë

Prishtina

Aktivisti i VV-së: LDK-ja është abc-ja e hajnisë

Më: 19 gusht 2022 Në ora: 14:02
Lumir Abdixhiku dhe Përparim Rama

Aktivisti i Vetëvendosjes, Egzon Azemi, ka kritikuar punën e komunës së Prishtinës, duke i quajtur edhe si “abcd-ja e hajnisë”.

Përmes një statusi në Facebook, ai ka publikuar shumat që janë dhënë për disa projekte.

Statusi i tij i plotë:

Komuna e Prishtinës e qeverisur nga LDK-PDK.

Brenda muajit gusht:

a) 12.000.000 (12 milion) konsulencë.

b) 400.000 mbikëqyrje projektesh

c) 400.000 për dizajne

d) 750.000 për softuer, të Parking Prishtinës

Pra PDK-LDK janë abcd-ja e hajnisë!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat