Përparim Rama shpreh ngushëllime për vdekjen e arkitektes Merita Mihovci

Prishtina

Përparim Rama shpreh ngushëllime për vdekjen e arkitektes Merita Mihovci

Më: 28 maj 2023 Në ora: 08:07
Merita Mihovci

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka shprehur ngushëllime për vdekjen e arkitektes Merita Mihovci.

Ai, me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, ka thënë se ndjera ishte anëtare e çmuar e Drejtorisë së Investimeve Kapitale dhe e qytetit.

“Kontributi i saj në kryeqytet në projekte të panumërta publike, dhe përkushtimi i saj ndaj shërbimit publik, do të na mungojë të gjithëve”.

“Qëndrimi i saj pozitiv, gatishmëria për të ndihmuar dhe buzëqeshja e saj do të na mungojnë të gjithëve”.

“I shprehim ngushëllimet tona më të thella e të sinqerta familjes, e të gjithë atyre që e njohën dhe e donin Meritën”, ka thënë Rama.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat