Rrjedhja e gypave i lë pa nxemje banorët e “Kodrës së Diellit” - Bota Sot
Rrjedhja e gypave i lë pa nxemje banorët e “Kodrës së Diellit”

Prishtina

Rrjedhja e gypave i lë pa nxemje banorët e “Kodrës së Diellit”

Më: 27 nëntor 2017 Në ora: 16:39
Ilustrim

Banorët e rrugës “Afrim Zhitia” në lagjen “Kodra e Diellit” në Prishtinë kanë ngelur pa nxemje, kjo pasi që ka pasur një rrjedhje në rrjetin e ngrohjes.

Ekipet nga Termokos kanë dalë në këtë lokacion për të sanuar problemin, ka bërë të ditur zëdhënësja e Termokos, Afërdita Uka.

“Përkundër, kushteve tejet të pafavorshme për intervenime të kësaj natyre, ekipet tona janë duke punuar për të sanuar këtë rrjedhje dhe për të rikthyer ngrohjen edhe për banorët e kësaj pjese të lagjes “Kodra e Diellit”. Shpresojmë se punimet do të përfundojnë shpejtë dhe ngrohja do të rikthehet për të gjithë konsumatorët” ka thene Uka.

Ajo gjithashtu shtoi që Termokos nuk ka qenë i qasshëm përmes telefonit gjatë ditës së sotme, kjo për shkak të prishjes së një aparati telefonik, problem ky që tashmë është zgjidhur.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera