Kështu ecin qytetarët që të mbrohen nga balta në një rrugicë në Prishtinë - Bota Sot
Kështu ecin qytetarët që të mbrohen nga balta në një rrugicë në Prishtinë

Prishtina

Kështu ecin qytetarët që të mbrohen nga balta në një rrugicë në Prishtinë

Më: 20 shkurt 2018 Në ora: 14:16
Pamje nga Prishtina

Që të ecin më këmbë, në një rrugicë në Prishtinë, qytetarët detyrohen që të ‘mbathin’ edhe qese, në mënyrë që të mos baltosën kur bije shi.

Në rrugën “Vëllezërit Fazliu” , në lagjen “Kodra e Trimave” në Prishtinë, afër Qendrës së Mjekësisë Familjare II, është një rrugice e pa shtruar. Kur bije shi ka shume baltë . Pos lëvizjeve të përditshme, në këtë rrugice kalojnë mësimdhënësit dhe nxënësit e shkolle fillore te mesme te ulet “Hilmi Rakovica”.

“Është shume e  vështirë ecja në këtë rruge. Këtu kalojnë vetëm këmbësoret, dmth nuk ka hapësire për vetura. Ku është z.Shpend Ahmeti?”, ka thënë një qytetarë, ndërkohë që ka dërguar edhe dy fotografi në adresë të redaksisë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test