Mungesa e rrymës shkakton kaos në rrugët e Prishtinës - Bota Sot
Mungesa e rrymës shkakton kaos në rrugët e Prishtinës

Prishtina

Mungesa e rrymës shkakton kaos në rrugët e Prishtinës

Më: 2 mars 2018 Në ora: 16:15
Pamje nga Prishtina

Më shumë se gjysma e Kosovës, përfshirë edhe kryeqytetin, Prishtina, është duke u përballur me mungesë të energjisë elektrike.

Mungesa e rrymës dhe reshjet e shiut kanë bërë që rrugët e Prishtinës të shndërrohen në kaos kolonat e mëdha të veturat për shkak të mos funksionimit të semaforëve.

Korporata Energjetike e Kosovës, ka njoftuar se për shkak të disa problemeve teknike në orët e hershme të mëngjesit është detyruar ta ndalë nga prodhimi “Bllokun B2” të Termocentralit “Kosova B” i cili prodhon 250 MW/h.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test