UP hapë të hënën konkursin për studentë të rinj - Bota Sot
UP hapë të hënën konkursin për studentë të rinj

Prishtina

E hënë, 19 nëntor 2018

UP hapë të hënën konkursin për studentë të rinj

Më: 7 korrik 2018 Në ora: 22:01
Ilustrim

Universiteti i Prishtinës këtë të hënë pritet të hapë konkursin për studentë për vitin akademik 2018/19.

Rektorati i Universitetit të Prishtinës bën të ditur se do të pranohen 8 mijë e 512 studentë të rinj.

Por njohës të arsimit dhe të ekonomisë e shohin këtë numër në shpërputhje me nevojat e tregut të punës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test