"Kam seks të mrekullueshëm me dashnorin, ndërsa burri im ishte..." - Bota Sot
"Kam seks të mrekullueshëm me dashnorin, ndërsa burri im ishte..."

Seksi

"Kam seks të mrekullueshëm me dashnorin, ndërsa burri im ishte..."

Nga: Bota sot Më: 13 prill 2019 Në ora: 09:16
Ilustrim

E dashura psikologe: Burri im më ka keqtrajtuar dhe ishte një dashnor i varfër, ndërsa seksi me të dashurin tim po më dërgon tek një botë e egër.

Unë jam nga një familje tradicionale fetare dhe tani frikësohem se jam një e varur nga seksi.

Unë jam 30 vjeqar dhe burri im është 34. Ishim të martuar qe gjashtë vite dhe ndihesha e refuzuar. Gjithmonë kam pasur vëmendje nga burrat e tjerë, por unë kam dashur dashuri nga burrat e tjerë.

Ai më trajtoj keq dhe ishte i pakujdesshëm. Ne kemi një vajzë dy vjeqare dhe të dy kemi një përkushtim fetar.

Jeta jonë seksuale ishte e tmerrshme. Ai thoshte se donte sekse dhe kërkonte që unë e vetme ta bëja. Ai shkonte menjëherë në gjumë.

Unë nuk e dija se qfarë ishte një orgazmë.

Isha duke punuar në dyqanin e babait tim dhe një njeri erdhi për një letër thuajse cdo ditë.

Ai dukej shumë i mirë. Ai është 29 vjeqar dhe po divorcohej. Ai më tregoj sa atraktive isha unë.

Ndonjëherë shkoja me të në park në kohën e drekës dhe merrja edhe vajzën.

Ai më blente dhurata por nuk kisha marrëdhënie me të për shkak të besimit tim. Pas një muaji filloj të më mbante dorën dhe përpiqej të më puthte.

Ndihesha e padashur dhe e vetmuar në shtëpi.

Unë dhe burri im nuk po flinim në një shtrat. Pastaj e kuptova se ai më kishte tradhtuar dhe kishte një djalë me një grua tjetër.

E thirra të dashur me lot në sy atë natë. Ai erdhi më puthi dhe u kujdes për mua. Patëm seks të pabesueshëm. Nuk e dija se mund të ishte kaq i mirë. Pas kësaj unë e telefonja në të gjitha orët duke i kërkuar të takohej me mua. Ne kishim marrëdhënie kudo, në makinën e tij ose në ndonjë dhomë hoteli. Ne e bëmë madje edhe në tualet supermarketi dy herë.

Tani po bëj një jetë sekrete. Unë po shkurorëzohem, por nuk mund t'ia them familjes time atë që kam bërë. Ata do të tmerroheshin.

Ndihem fajtore dhe e frikësuar. Kam provuar të ndahem nga i dashuri por më mungonte seksi aq shumë. Ai do të martohet me mua, por unë nuk mund t'i tregoj familjes time për të sepse është nga një fe tjetër.

A duhet të kërkoj këshilla mjekësore për të ndaluar këtë cikël të varësisë seksuale?

Psikologia përgjigjet: Unë nuk mendoj se ju duhet një terapi për varësinë seksuale aq sa guximi për të jetuar sipas asaj që është e drejtë për ju.

Ju dhe i dashuri juaj keni një lidhje të vërtetë. Nuk është qudi që e keni të vështirë të mos e shihni atë. A do të vërtetonte familja juaj besimet tua para lumturisë tënde?

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat