Seksi me dashnoren time biseksuale po më çmend por ajo… - Bota Sot
Seksi me dashnoren time biseksuale po më çmend por ajo…

Seksi

Seksi me dashnoren time biseksuale po më çmend por ajo…

Nga: Bota sot Më: 11 nëntor 2019 Në ora: 12:43
Foto ilustrim

Unë jam një grua e vetme që po kaloj një aferë të nxehtë me një grua tjetër, por shqetësohem se jam duke humbur kohën time me të.

Dy muaj më parë, kjo grua erdhi në zyrën tonë duke promovuar biznesin e saj të pastrimit. Dukej një marrëveshje shumë më e mirë sesa kontraktorët e mëdhenj që po përdornim. Unë jam zëdhëns për media, kështu që më takon mua të përcaktoj gjëra të tilla.

Unë e thirra atë të nesërmen të kthehej në zyrë që të mund të nënshkruani, kontratën. Ne u biseduam aq mirë për të gjitha llojet e gjërave që, dhe i kërkova asaj të dalim për pije në një ditë tjetër.

Ne u takuam në një kafnë qendër të qytetit. Unë jam 30 vjeçe dhe ajo është 28 vjeçe mirëpo takimi I ngjasonte sikur ta kishim njohur njeri-tjetrin përherë. Kishim një mbrëmje të shkëlqyeshme dhe, kur u larguam, ajo më ftoi përsëri në të për një pije të fundit.

Kur u futëm brenda ajo mbylli derën dhe u kthye të ballafaqohej me mua. Asnjëra nga ne nuk tha një fjalë, por përfunduam në krahët e njëri-tjetrit dhe përfunduam duke bërë seks të shfrenuar për orë të tëra.

Marrëdhënia seksuale ka vazhduar që prej asaj kohe. Ajo më tha që ka një të dashur dhe se ai jeton me të por ai udhëton për punë dhe është larg shumica e kohës. Ai është 36 vjeç.

Ajo këmbëngul se nuk është lezbike, por të gjithë miqtë e saj dinë tani për mua. Ajo thotë se kënaqet duke kaluar kohë me mua dhe dëshiron të shohë se ku shkon kjo marrëdhënie.

Ajo ndjehet vërtet e veçantë për mua. Ndonjëherë mendoj se ia vlen të presësh derisa ajo të jetë e gatshme të më hapë emocionalisht dhe të dëshirojë një marrëdhënie ekskluzive me mua.

Pastaj pyes veten nëse po e humb kohën time duke e pritur atë, sepse ajo gjithmonë do ta vendosë të dashurin e saj të parë.

Përgjigje e Psikologes: Unë nuk mendoj se ajo nuk pranon të shkëputet me të dashurin e saj sepse ai është dashuria e jetës së saj aq shumë sa që ajo po përpiqet të pranojë veten se është lezbike.

Do të jetë e dëmshme për vetëvlerësimin tuaj për të ngecur duke qenë "gruaja tjetër" përherë. Ajo ndoshta do që gjërat të qëndrojnë ashtu si janë, por i thuaj asaj që ju vlen më shumë dhe ajo duhet të bëjë zgjedhje.

Rrallë qëndrojnë sekrete përgjithmonë dhe shanset janë që i dashuri i saj do ta zbulojë herët a vonë. Kjo mund të bëhet shumë e çrregullt dhe e dëmshme. Të qenët biseksual nuk është justifikim për mashtrimet.

Nëse ajo ka nevojë për mbështetje për të dalë - ose dikush për të biseduar - ajo mund të kontaktojë Ndërruesin LGBT + Ndihmës (ndërruesin.lgbt, 0300 330 0630).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat