"E dashura ime fetare, nuk dëshiron seks para martesës, ndërsa unë.."

Seksi

"E dashura ime fetare, nuk dëshiron seks para martesës, ndërsa unë.."

Nga: Bota sot Më: 30 mars 2020 Në ora: 08:18
Ilustrim

E dashura ime refuzon të bëj seks përpara martesës.

Unë po përpiqet ta bind që ta bëjmë atë dhe e siguroj se gjithqka do të jetë në rregull. Por nuk di si t'i tregoj asaj që nuk është ajo që gjithqka që e dua ka të bëj me seksin.

Të dy jetojmë me prindërit tanë dhe nuk kemi bërë kurrë dashuri. Unë kisha bërë me partnerët e mëparshme, por ajo thotë se është kundër kulturës dhe fesë së saj. Unë jam bashkë me të por më duhet sikur do ta tradhtoj.

Unë i sugjerova asaj që të fillojmë të kursejmë për dasmën tonë, por ajo u habit, duke thënë se po prish befasinë sic e kisha propozuar në fillim. Unë jam 27 vjeqar dhe ajo është 23. Ne jemi bashkë për një vit. Por nuk jam i sigurt si ta trajtoj këtë.

Psikologia përgjigjet: A jeni të dy të vendosur për një periudhë më të gjatë bashkë?

Nuk janë vetëm dallimet kulturore. Ajo duket sikur ka shumë ide fikse dhe nuk është shumë e hapur për negociata.

Kjo mund të komplikoj jetën martesore edhe nëse jeta juaj seksuale shkon mirë.

Tregoj asaj se ki mendime të tjera dhe shihe se ku po ju dërgojnë këto diskutime konstruktive. Nëse jo, ndoshta më së miri të pranoni se ajo vajzë nuk është për ju.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat