"Bëra seks me shefin tim, por tani po e paguaj me..."

Seksi

"Bëra seks me shefin tim, por tani po e paguaj me..."

Nga: Bota sot Më: 6 prill 2020 Në ora: 09:10
Ilustrim

Në fund të muajit të parë të punës time, bëra seks me shefin tim.

Ishte i mrekullushëm atëherë, por tani po e paguaj qmimin.

Unë isha 26 vjeqare dhe e martuar por burri im po më qmendte.

Ndjeja se meritoja më shumë vëmendje dhe shefi im ishte i gatshëm të më jepte atë.

Ai është pesë vjet para meje.

E dija se është i martuar dhe se ka fëmijë, por mendja ime më thoshte se ai po tradhtonte një familje, jo unë.

Kam kaluar një kohë të shkëlqyer atëherë.

Ai më mori për darkë dhe ne kaluam një natë në hotelin me katër yje, sepse më së shumti ne bënim seks në pjesën e prapme të makinës së tij.

E shijova për gjashtë muaj, pastaj i thash se doja të punoja në drejtim të martesës time.

Ai tha në rregull dhe unë vazhdoja të punoja për të.

Dy vite më vonë i tregova atij se martesa ime kishte përfunduar mirë dhe ai më bleu disa lule.

Ai dëshironte që sërish të fillonim aferën, por unë i thash që dua të jem vetëm.

Dy vite më vonë unë gjeta dashurinë e vërtetë.

I tregova shefit tim dhe mendova se ai do të ishte i lumtur për mua.

U frikësova se do ta humbas punën time dhe kështu e gënjeva që unë dhe i dashuri im jemi ndarë dhe unë përsëri jam beqare.

Ai është i mirë me mua dhe ka qenë gjithmonë.

Qështja e ndërlikuar është se unë ende jam me partnerin tim i cili dëshiron të takoj njerëzit me të cilët punoj.

I dashuri im e di se kam pasur një lidhje derisa isha e martuar, po nuk e di se ishte shefi im.

A duhet të jem e qartë me partnerin tim? Apo duhet të jem e qartë me shefin tim?

Unë nuk dua ta humbas dashurinë më të madhe që e kam takuar ndonjëherë, por as nuk dua ta humbas punën time.

Psikologia përgjigjet:

Është turp të gënjeni shefin tuaj dhe fakti që ju po i përzieni ndjenjat tuaja te jetës personale me ato të punës.

Ju nuk mund të ndryshoni të kaluarë, por mos lejoni që ky mashtrim të vazhdoj.

Tregoni partnerit tuaj të vërtetën, që keni pasur lidhje me shefin tuaj vite më parë.

Bëni të artë se ka mbaruar plotësisht.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat