Katër fjalë ‘magjike’ për të rindezur jetën tuaj seksuale - Bota Sot
Katër fjalë ‘magjike’ për të rindezur jetën tuaj seksuale

Seksi

Katër fjalë ‘magjike’ për të rindezur jetën tuaj seksuale

Më: 2 korrik 2020 Në ora: 17:59
Foto Ilustrim

Duke luftuar në shtrat? Këtu janë katër fjalë që mund të rindezin menjëherë jetën tuaj seksuale.

Është gjithmonë e rëndësishme të provoni pozicione të reja seksi ose të shtoni një lodër për t’i bërë gjërat interesante.

Por sipas shkrimtares seksi Nadia Bokody, e cila ka 52,000 ndjekës në Instagram , ka thënë se katër fjalë “magjike” mund të rindizin menjëherë jetën tuaj të dashurisë.

Ajo i shkruajti mendimet e saj në një postim të sinqertë në News.com.au , ku i pyeti lexuesit se çfarë i pengon ata të flasin me partnerët e tyre për seksin.

Nadia shkroi: “Kjo pyetje bëhet veçanërisht e rëndësishme kur merrni parasysh lidhjen e drejtpërdrejtë midis komunikimit dhe kënaqësisë seksuale.

“Në të vërtetë nuk duhet të vijë si befasi për asnjë nga ne. Ne e njohim rolin e komunikimit verbal në çdo aspekt tjetër të jetës sonë.

“E megjithatë, në dhomën e gjumit, ne presim që shkëndijat të fluturojnë në mungesë të plotë të dialogut. Kjo është pjesërisht për shkak të kushtëzimit të mendimit të pasionit fizik si instinktiv sesa të mësuar”.

Ajo vazhdoi: “Të jesh me partnerin tënd për 10 ose 20 vjet nuk do të thotë që të keni mbaruar me njohjen e njëri-tjetrit seksualisht.

“Në të kundërt, unë kam folur me gratë që janë martuar për dekada dhe rrëfej se ata kurrë nuk i kanë thënë burrave të tyre se cilat janë llojet, kthesat apo fantazitë e tyre.”

Nadia përfundoi: “Përkundër besimit popullor, seksi i madh nuk është instinktiv.Është rezultati përfundimtar i angazhimit të palodhshëm për komunikim të vazhdueshëm dhe të ndershëm.

“Cili është një lajm i shkëlqyeshëm, sepse do të thotë që kurrë nuk është vonë për të rindërtuar jetën tuaj seksuale për sa kohë që jeni të gatshëm të bëni një diskutim. Filloni vetëm me katër fjalë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat