Pozicionet seksuale përmes të cilave mund të digjni kalori - Bota Sot
Pozicionet seksuale përmes të cilave mund të digjni kalori

Seksi

Pozicionet seksuale përmes të cilave mund të digjni kalori

Më: 10 korrik 2020 Në ora: 20:38
Foto Ilustrim

Këto pozita seksuale mund të djegin më shumë kalori.

Butter Churner është teknika që djeg më shumë kalori gjatë një momenti më intim mes një çifti.

Teknika e merr emrin e saj nga karrem gjalpi, një pajisje e modës së vjetër me një mjet të llojit të kamxhikut, i cili ulet sipër gjalpit dhe zhyten në të për ta prishur atë.

Ndërkohë, hulumtimet e mëtutjeshme zbuluan që Kleeling Wheelbarrow shpenzojnë afërsisht 149 kalori për gratë, ndërsa burrat digjen vetëm rreth 167.

Një tjetër pozicion që premton ushtrime serioze seksuale është teknika e Qëndrimit ku një njeri shkrihet rreth 198 kalori, shkruan Daily Star.

Por për gratë nuk është aq shumë sa ata nuk po bëjnë përpjekje për të mos rënë gjë që i bën ata të digjen afërsisht 145 kalori.

Këtu janë pozicionet më të mira seksuale për djegien e kalorive:

Për meshkujt

Butter Churner: 211 kalori

Qëndrimi: 198 kalori

Stili i qenit: 182 kalori

Kneeling Wheelbarrow: 167 kalori

Lotus: 148 kalori

Shqiponja: 145 kalori

Këmbët lart: 127 kalori

Lugimi: 101 kalori

Pozicioni 69: 78 kalori

Kallamari: 50 kalori

Cowgirl: 48 kalori

Reverse Cowgirl: 48 kalori

Për femrat

Kallamari: 188 kalori

Butter Churner: 179 kalori

Gjunjëzimi me rrota: 149 kalori

Qëndrimi: 145 kalori

Cowgirl: 139 kalori

Lotus: 139 kalori

Reverse Cowgirl: 137 kalori

Këmbët lart: 116 kalori

Pozicioni 69: 111 kalori

Stili i qenit: 103 kalori

Lugimi: 84 kalori

Shqiponja: 69 kalori.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat