"Kur unë mbeta shtatzënë, i dashuri im më kërkoj këtë gjë..."

Seksi

"Kur unë mbeta shtatzënë, i dashuri im më kërkoj këtë gjë..."

Nga: Bota sot Më: 14 gusht 2020 Në ora: 12:18
Ilustrim

E dashura psikologe: Kur unë mbeta shtatëzënë, i dashuri im përfundoj lidhjen tonë.

Ai më kërkoj që ta abortoj dhe unë nuk isha në gjendje ta bëja këtë.

Ne u takuam një vit më parë. Unë jam 26 vjeqar dhe ai është 28 vjeqar.

Unë përdorja disa hapa rregullisht dhe humba ciklin tim për një muaj.

Bëra një test dhe ia thashë atij menjëherë.

Ne kishim frikë edhe më parë për shtatzani dhe i kisha thënë atij se nuk do të bëja abort asnjëherë.

Por ai menjëherë më kërkoj që unë ta ndërprej shtatzaninë.

Kur i thash atij se qëndroj prapa bindjeve të mija, ai e ndërpreu lidhjen tonë duke më thënë se nuk mund të më ndiqte në rrugën time.

Tani jam gjashtë muajshe shtatzënë. Ai nuk dëshiron asgjë me ne dhe thotë se do të na japë të drejtat e tij prindërore.

Psikologia përgjigjet: Më vjen keq. Duke qenë shtatzënë ju ka bërë më të prekshme dhe të shqetësuar, por nuk mund ta mbani atë me forcë.

Kujtoni atij se nuk është faji i foshnjës tuaj.

Asnjëherë mos thuani të drejtat e tij. Ai ka të drejtat e tij ligjore që ta ndihmojë në përkrahje financiare fëmijën e tij dhe morale që të jetë një baba i dashur.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat