“E kapa duke mastrubuar”/ 27 vjeçarja në hall me të dashurin, i drejtohet Doktor Sex-it

Seksi

“E kapa duke mastrubuar”/ 27 vjeçarja në hall me të dashurin, i drejtohet Doktor Sex-it

Nga: BOTA SOT Më: 11 tetor 2021 Në ora: 22:30
Foto ilustrim

Ciara (27) ka një të dashur që tre vjet. Për shkak se seksi u rrallua me kalimin e kohës, ajo tani ka frikë se lidhja mund të prishet për shkak të kësaj mungese, shkruan "20min.ch" në rubrikën “Doktor sex”, transmeton “Bota sot”.

Pyetje nga Ciara (27 vjeç) drejtuar "Doktorit Sex"

Unë kam një të dashur që tre vjet. Ne jetojmë së bashku për një vit. Me kalimin e kohës, ne kishim gjithnjë e më pak seks. Sidoqoftë, në muajt e fundit e kam kapur gjithnjë duke masturbuar.

Ai thotë se në të vërtetë nuk ka dëshirë ta bëjë këtë dhe se e bën atë më së shumti dy herë në muaj. Por ne bëjmë seks vetëm dy ose tre herë në muaj. Unë nuk e kuptoj këtë pasi përpiqem shumë për të përmbushur nevojat e tij.

Kam frikë se herët a vonë lidhja jonë do të prishet për shkak të seksit të rralluar. Ne nuk jemi 30 vjeç dhe nuk e di pse po largohet kaq shumë. Po sikur ai të kthehet papritmas te një grua tjetër sepse nuk është më i interesuar për mua?

Përgjigje nga "Doctor Sex"

E dashur Ciara

Po adresoni një frikë që shqetëson shumë, veçanërisht të rinjtë, të cilët janë në një lidhje për herë të parë. Ata sapo kanë hyrë në një partneritet dhe tani stresi fillon me seksin.

Përveç mungesës së njohurive në lidhje me marrëdhëniet dhe seksualitetin, kjo ndodh gjithashtu për shkak të shumë formateve të jetesës në të cilat një kult i trupit në internet dhe offline nderohet dhe super orgazma bëhet masa e të gjitha gjërave.

Në diskutimet e mia, unë shoh herë pas here se si çiftet pothuajse prishen për shkak të papajtueshmërisë së kësaj detyre për të bërë vazhdimisht seks më pasionant dhe nevojave të pashmangshme që ndryshojnë që lindin me kalimin e kohës.

Në diskutimet e mia, unë përjetoj herë pas here se si çiftet pothuajse prishen për shkak të papajtueshmërisë së kësaj detyre për të bërë vazhdimisht seks më pasionant dhe nevojave të pashmangshme që ndryshojnë që lindin me kalimin e kohës.

Supozimi se është e pamundur të kesh një marrëdhënie pa seks nuk ndryshon faktin se shumica e çifteve në marrëdhënie afatgjata kanë ende pak seks. Pyetjet e vazhdueshme i rrisin vuajtjet masivisht.

Bëni një përpjekje për të kuptuar se si të silleni me situatën aktuale. Mos harroni çështjen e besnikërisë. Diskutoni së bashku se sa e rëndësishme është ekskluziviteti për ju dhe nëse një marrëdhënie e hapur do të ishte një opsion.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat