Berisha: Me votë ju firmosni për të ardhmen tuaj!

Shqipëria

Berisha: Me votë ju firmosni për të ardhmen tuaj!

Më: 7 dhjetor 2021 Në ora: 20:24
Sali Berisha

"Foltorja" ka publikuar spotin për Kuvendin Kombëtar të 11 dhjetorit. 

Protagonistë në video-mesazhin drejtuar demokratëve dhe qytetarëve shqiptarë janë drejtorja e Komunikimit e 'Foltores', Florian Garo, ish-kryeministri dhe lideri historik i PD, Sali Berisha si dhe disa delegatë të Kuvendit Kombëtar.

"11 dhjetori është dita historike e rithemelimit të Partisë Demokratike dhe pluralizmit politik në Shqipëri", shprehet Floriana Garo. 

"Më 11 dhjetor me votën ju firmosni për të ardhmen tuaj, të fëmijëve tuaj dhe dhe të Shqipërisë. Zoti ju bekoftë!", është mesazhi i ish-kryeministrit Sali Berisha dhe njëherazi lider historik i Partisë Demokratike. 

Mesazhet e delegatëve: 

Luan Buzhiqi: Dita që do të rikthejë PD-në në shtëpinë e lirisë

Enida Lera: Dita që do të rikthejë vlerat tradicionale konservatore, patriotizmin, liritë e individit dhe dinjitetin njerëzor, familjen, pronën dhe qëndresën ndaj komunizimit totalitar në shtylla të programit të saj. 

Klodian Lala: Dita që do të garantojë mendimin ndryshe përmes fraksioneve. 

Megi Balliu: Dita që dot ë sigurojë vendimmarrjen e anëtarësisë përmes votës së lirë.

Erzen Laçi: Zgjedhjen përmes primareve të drejtuesve dhe përfaqësuesve tanë vendorë dhe kombëtarë. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat