Policia shton kontrollet! Vihen në pranga dy shoferë të dehur, njërit prej tyre në momentin e arrestimit iu gjet në automjet…

Shqipëria

Policia shton kontrollet! Vihen në pranga dy shoferë të dehur, njërit prej tyre në momentin e arrestimit iu gjet në automjet…

Më: 26 qershor 2022 Në ora: 09:14
Foto ilustrim

Dy persona nga Tirana janë arrestuar nga policia e Sarandës pasi janë ndaluar duke drejtuar automjetin në gjendje të dehur.

Policia bën me dije se njërit prej tyre, Ermir Shabanaj, 37 vjeç në momentin e ndalimit i është gjetur dhe sekuestruar edhe një thikë.

Ndërkohë janë referuar materialet në prokurori për një tjetër person i cili është konstatuar duke transportuar me automjetin e tij tre emigrantë të paligjshëm.

Njoftimi i policisë

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Komisariatin e Policisë Sarandë arrestuan në flagrancë shtetasit:

-E. Sh., 37 vjeç, banues në Tiranë, pasi është konstatuar nga shërbimet duke drejtuar automjetin në gjendje të dehur, gjithashtu gjatë kontrollit të automjetit këtij shtetasi iu gjet dhe sekuestrua një mjet prerës (thikë).

-Sh. M., 30 vjeç, banues në Tiranë, pasi është konstatuar duke drejtuar automjetin në gjendje të dehur.

Nga specialistët për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve u referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasin Sh. S., 49 vjeç, banues në Tiranë, pasi është konstatuar nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Himarë, duke transportuar me automjetin e tij, 3 emigrantë të paligjshëm.

Materialet i kaluan Prokurorisë Vlorë dhe Sarandë, për veprime të mëtejshme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat