Moti në Shqipëri i kthjelltë, pritet të ketë reshje shiu

Shqipëria

Moti në Shqipëri i kthjelltë, pritet të ketë reshje shiu

Më: 23 maj 2024 Në ora: 06:54
Foto ilustrim

Në Shqipëri moti sot do të jetë me kthjellime dhe reshje shiu me stuhi lokale pasdite. Era do të fryjë me drejtim jugperendim me shpejtësi 8/msek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forces 3 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

- Zonat malore      12/23°C

- Zonat e ulëta       16/26°C

- Zonat bregdetare 18/26°C

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat