Video interesante/ Si u sulmuan depot e armatimeve në Elbasan në vitin 1997 - Bota Sot
Video interesante/ Si u sulmuan depot e armatimeve në Elbasan në vitin 1997

Shqipëria

Video interesante/ Si u sulmuan depot e armatimeve në Elbasan në vitin 1997

Më: 25 gusht 2015 Në ora: 08:15

Një video tjetër interesante e “Associated Press” tregon momentet kur qytetarët e Elbasanit u rebeluan ndaj qeverisë në vitin 1997 dhe iu vërsulën depove të armatimeve të ushtrisë.

Videoja tregon sulmin ndaj depove dhe tërheqjen e ushtrisë. Në to shihet qartë se si u armatosën njerëzit që i sulmuan.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat