Zuckerberg nuk e shet Instragram-in dhe Whatsapp-in - Bota Sot
Zuckerberg nuk e shet Instragram-in dhe Whatsapp-in

Teknologji

Zuckerberg nuk e shet Instragram-in dhe Whatsapp-in

Më: 20 shtator 2019 Në ora: 13:00
Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg ka hedhur poshtë hipotezën e shitjes së Whatsapp-it dhe Instagram-it. lajmi është bërë i ditur nga senatori republikan Josh Hawley, një nga kritikët më në zë të Facebook-ut, pas takimit me pronarin e tij.

“Unë e sfidova atë të bëjë dy gjëra për të treguar se Facebook-u është serioz në lidhje me çështjen e paanshmërisë, mbrojtjen e të dhënave personale dhe konkurrencës, shitjen e Whatsapp dhe Instagram dhe nënshtrimin ndaj kontrollit të pavarur dhe të jashtëm për çështjen e censurës. U përgjigj me jo për të dy”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...