Kompania Apple parajamëron se koronavirusi do të godasë prodhimin e iPhone - Bota Sot
Kompania Apple parajamëron se koronavirusi do të godasë prodhimin e iPhone

Teknologji

Kompania Apple parajamëron se koronavirusi do të godasë prodhimin e iPhone

Më: 18 shkurt 2020 Në ora: 10:22
Foto ilustrim

Gjigandi teknologjik Apple, lajmëron se koronavirusi në kinë do të se do të ndikojë në uljen e furnizimit.

Sipas kompanisë, prodhimi dhe shitjet janë prekur tashmë dhe është kufizuar shpërndarja.

Deri më tani Apple është kompania e parë amerikane që shprehet se epidemia e koronavirusit ka goditur financat e saj, por nuk është ka bërë me dije se sa është dëmi.

Me shumicën e dyqaneve në Kinë ose po operojnë me orare të reduktuara, çka ka sjellë dhe do të sjellë uljen e shitjeve, bën me dije Apple.

Sipas specialistëve, virusi mund t’i përgjysmojë kërkesat për telefona të zgjuar që vijën nga Kina, që është tregu më i madh i këtyre pajisjeve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat