Bie WhatsApp, shumë përdorues në mbarë botën nuk mund të dërgojnë mesazhe dhe të bëjnë thirrje - Bota Sot
Bie WhatsApp, shumë përdorues në mbarë botën nuk mund të dërgojnë mesazhe dhe të bëjnë thirrje

Teknologji

E premte, 19 tetor 2018

Bie WhatsApp, shumë përdorues në mbarë botën nuk mund të dërgojnë mesazhe dhe të bëjnë thirrje

Më: 14 qershor 2018 Në ora: 10:19
WhatsApp

Gjashtëdhjetë për qind e përdoruesve kishin probleme me lidhjen e tyre.

WhatsApp është “rrëzuar” për shumë përdorues sipas raporteve, me probleme që fillojnë në rreth 07:00 BST (02:00 ET) këtë mëngjes.

Gjashtëdhjetë për qind e përdoruesve thanë se kishin probleme me lidhjen e tyre, ndërsa 27 përqind thanë se nuk mund të merrnin mesazhe.

Vendet kryesore të prekura nga aplikacioni, që përdoret nga më shumë se një miliard njerëz në nivel global, duket se janë Evropa, Afrika e Jugut , Indonezia dhe Hong Kong.

Sipas njoftimeve të problemit të Down Detector, tetë për qind e çështjeve ishin me hyrje.

Sipas faqes së internetit, ka pasur rreth 600 raporte të problemit vetëm pas orës 07:00 të BST këtë mëngjes.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test