Federer qan gjatë intervistës: Më mungojnë miqtë e mi - Bota Sot
Federer qan gjatë intervistës: Më mungojnë miqtë e mi

Tenis

Federer qan gjatë intervistës: Më mungojnë miqtë e mi

Më: 8 janar 2019 Në ora: 15:35
Roger Federer

Tenisti zviceran Roger Federer ka qenë në vitet e fundit duke zbritur në fusha tenisi në të gjithë globin dhe në jetën private konsiderohet si një njeri i vërtetë familjar.

Megjithëse ai tashmë ka hyrë në dekadën e katërt të jetës, Federer është në një formë të mirë, për të cilën ai vetë është mirënjohës për mënyrën e disiplinuar të jetës si në fushë ashtu edhe jashtë.

Në një intervistë që kohët e fundit dha për CNN Sport, Federer foli për ngjarje të shumta në karrierën e tij dhe një temë e veçantë e diskutimit ishte marrëdhënia e tij me trajnerin Peter Carter, i cili humbi jetën tragjikisht në një aksident me makinë në 2002.

Federer nuk mundi të kontrollojë veten, dhe në një moment të bisedës ai nisi të qajë në vetë kuptimin e ish-trajnerit dhe shokut të madh.

“Piter ishte një person shumë i rëndësishëm në jetën time. Ai më mësoi gjithçka, për shkak të tij jam lojtari që jam tani. Sa shumë më mungon. Unë shpresoj se ai do të jetë krenar për gjithçka që kam arritur, " tha lojtari numër një i tenisit, i cili nuk mund të fshihte lotët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...