Serena Williams eliminon Simona Halep dhe marshon drejt çerekfinales - Bota Sot
Serena Williams eliminon Simona Halep dhe marshon drejt çerekfinales

Tenis

Serena Williams eliminon Simona Halep dhe marshon drejt çerekfinales

Më: 21 janar 2019 Në ora: 13:27
Serena Williams

Tenistja amerikane ka arritur të kalojë tjetër raund në Australian Open.

Mësohen çerekfinalistet në konkurrencën e fermave në Australian Open, shkruan KosovaPress.

Serena williams eliminoi në fazën e 1/8 numrin 1 në botë Simona Halep 2-1 me sete, 6-1, 4-6, 6-4.

Një duel shumë i luftuar dhe për Serenan ky është një hap tjetër i madh drejt një trofeu të ri në Grand Slam.

Williams në çerekfinale do të ndeshet me tenisten çeke, Karolina Pliskova, që kaloi lehtësisht 2-0 me sete, 6-1, 6-3 spanjollen Garbine Muguruza.

Më herët ukrainasja Elina Zvitolina eliminoi amerikanen Madison Keys me rezultatin 2-1, dhe me të njëjtin rezultat fitoi edhe kundërshtarja e saj e radhës Naomi Osaka, ndaj letonezes Anastasija Sevastovas.

Në konkurrencën e meshkujve, Milos Raoniq deklasoi tenistin gjerman Alexander Zverev, 3-0 në sete 6-1, 6-1, 7-6.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...