Dëshpëron tifozët

Tenis

Dëshpëron tifozët

Më: 10 qershor 2020 Në ora: 14:22
Dëshpëron tifozët

Roger Federer ka njoftuar se i është dashur të bëjë një artroskopi të re në gjurin e tij të djathtë, një operacion që e detyron ta humbasë pjesën tjetër të sezonit të vitit 2020.

Zvicerani përmes llogarive personale në rrjetet sociale ka njoftuar se nuk do të kthehet në fushë deri në vitin 2021.

“Disa javë më parë pësova një pengesë gjatë rehabilitimit fillestar, kështu që më duhej të bëja një artroskopi të re të shpejtë në gjurin tim të djathtë. Unë konsideroj, siç ndodhi në vitin 2017, që duhet të marrë sa më shumë kohë të nevojshme, në mënyrë që të jem në nivelin tim më të mirë për të luajtur përsëri.

Do të më mungojnë tifozët e mi dhe rrethi, por mezi pres t’ju shoh në sezonin 2021”, tha mes tjerash Federer.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat