Swiatek mposht me lehtësi Kenin, fiton titullin e parë Gran Slam

Tenis

Swiatek mposht me lehtësi Kenin, fiton titullin e parë Gran Slam

Më: 10 tetor 2020 Në ora: 18:12
Swiatek mposht me lehtësi Kenin, fiton titullin e parë Gran Slam

Finalja e femrave e Roland Garros është fituar nga një Iga Swiatek në formë të shkëlqyer.

Polakja ka mundur 6-4, 6-1 amerikanen Kennin (numri 6 në botë) dhe e ka mbyllur turneun e Parisit pa humbur asnjë set, duke siguruar titullin e parë Grand Slam.

Swiatek ka fituar aktin e fundit të Roland Garros në 1 orë e 20 minuta, duke shtypu një kundërshtare që nuk ishte në maksimumin e formës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat