Kosova shkruan historinë në “Billie Jean King Cup"

Tenis

Kosova shkruan historinë në “Billie Jean King Cup"

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 19:06
Kosova

Kosova shkruan historinë në “Billie Jean King Cup", kualifikohet në play-off për herë të parë!

“Me fitore të shkëlqyera vajzave tona vazhduan dhe në ditën e dytë të këtij Kampionati! Sot, në përballje me Shqipërinë, Kosova arriti të shënoj fitore, duke mposhtur ekipin kundërshtar.

Njëkohësisht Kosova përmbylli ndeshjet e grupeve me tre fitore, duke mposhtur Kenian 3:0,

Shqipërinë 2:1 ndërsa Naimbia ka dorëzuar ndeshjen. Të premten ekipi do luftojë për të kaluar një rang më lartë për herë të parë!”, njofton Federata e Tenisit e Kosovës.

Rezultatet 

Vesa Gjinaj - Kristal Dule 2:0 (6:1 6:4)
Adrijana Lekaj - Gresi Bajri 2:0 (6:2 7:5)
Donika Bashota / Forta Morina - Kristal Dule / Rea Qinami 1:2 (6:2 4:6 1:6)

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat