Nadal: Ky ishte një vit i vështirë - Bota Sot
Nadal: Ky ishte një vit i vështirë

Tenis

E martë, 23 tetor 2018

Nadal: Ky ishte një vit i vështirë

Më: 25 dhjetor 2017 Në ora: 15:44
Nadal

Ende nuk dihet saktë se kur do të kthehet tenisti Rafael Nadal.  Spanjolli është i lënduar dhe shpreson se do të rikthehet sa më shpejt në fushë. “Ky ishte një vit i vështirë, ndaj kam nevojë për një kalendar ndryshe për të qenë gati. Në fund të sezonit pata dhimbje në gju dhe jemi duke punuar që të më shkaktojë sa më pak shqetësime. Çdo ditë bëjmë kontrolle, për të kuptuar se kur do të ndodhë debutimi im për vitin tjetër”, thotë Nadal. “Nuk kam ende një datë të saktë, kur ta vendos do t’ju them. Çdo ditë bëjmë kontrolle, për të kuptuar se kur do të ndodhë debutimi im për vitin tjetër. Nuk kam ende një datë të saktë, kur ta vendos do t’ju them”, tha ai.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test