Nadal lë në gjysmë çerekfinalen e Australian Open për shkak të lëndimit, Cilic në gjysmëfinale - Bota Sot
Nadal lë në gjysmë çerekfinalen e Australian Open për shkak të lëndimit, Cilic në gjysmëfinale

Tenis

E martë, 16 tetor 2018

Nadal lë në gjysmë çerekfinalen e Australian Open për shkak të lëndimit, Cilic në gjysmëfinale

Më: 23 janar 2018 Në ora: 13:30
Rafael Nadal

Rafael Nadal është eleminuar nga çerekfinalja e Australian Open.

Tenisti spanjoll mori vendimin për t’u tërhequr nga dueli në setin e pestë të çerekfinales ndaj kroatit Marin Cilic.

Nadal pas dhimbjeve të mëdha vendosi të mos vazhdojë duelin duke humbur kështu këtë përballje dhe duke u eleminuar nga ky grand slam turne.

Kështu, Marin Cilic kalon në gjysmëfinale të Australian Open.

Kyle Edmond është kundërshtari i radhës i Marin Cilic në gjysmëfinale.

Nadal ishte konsideruar një nga favoritët për të triumfuar në këtë grand slam turne. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test