Angelique Kerber, “Mbretëresha” e re e Anglisë - Bota Sot
Angelique Kerber, “Mbretëresha” e re e Anglisë

Tenis

E martë, 23 tetor 2018

Angelique Kerber, “Mbretëresha” e re e Anglisë

Më: 14 korrik 2018 Në ora: 19:42
Angelique Kerber

Angelique Kerber ka fituar turneun e Wimbledon duke mundur 2-0 me sete amerikanen Serena Williams.

Tenistja gjermane mposhti motrën e vogël Williams me rezultat 6-3 dhe 6-3.

Kjo është hera e parë që Kerber fiton turneun Wimbledon.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test