Vit i vështirë - Bota Sot
Vit i vështirë

Tenis

Vit i vështirë

Më: 9 nëntor 2018 Në ora: 12:47
Andy Murray

Në 15 muaj, tenisti britanik Andy Murray ka luajtur vetëm 13 ndeshje, duke fituar 7 e humbur 6, akticvitet që nis nga Wimbledon 2017 e mbyllet në Shenzen 2018. Shumë pak një një tenist që dy vite më parë ishte numri 1 në botë. Në mes të kësaj periudhe edhe një operacion në shpinë. Por kohët e fundit Murray duket se ka vendosur të rinisë gjithçka nga e para dhe të rinisë nga “A”-ja vitin 2019, duke debutar në turneun e Brisbane.

Objektivi kryesor i tenistit britanik është shëndeti dhe më pas rezultatet në fushë. “Çdo ditë ndihem më mirë. Ky ka qenë një vit i vështirë por jam gati të rinis gjithçka nga e para. Tani do të nis përgatitjet në Miami, ku do të shfrytëzoj kushtet klimaterike për t’u përgatitur ashtu si duhet. Dua që kur të nisë sezoni i ri të jem në formën optimale dhe të bëj një paraqitje të mirë aty dhe në Australian Open”, tha Andy Murray.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...